ICBC TURKEY Portföy İkinci Değişken Fon

ICBC TURKEY Portföy İkinci Değişken Fon

ICBC TURKEY Portföy İkinci Değişken Fon

ÖNERİLEN YATIRIMCI PROFİLİ:
Orta-yüksek risk profili ile çeşitli yatırım enstrümanlarına yatırım yaparak ve aynı zamanda sofistike türev araçlarını daha etkin kullanarak,  risk getiri dengesi ile birlikte birikimini  arttırmayı hedefleyen  yatırımcılara önerilir.

KURULUŞ TARİHİ : 03/05/2000

DEVİR TARİHİ : 11/01/2016

FON YÖNETİM ÜCRETİ : % 2 (Yıllık)

FONUN TANIMI : Fon Portföyü, Ağırlıklı olarak Türk Kamu ve Özel Sektör Borçlanma Araçlarına ve sınırlı oranda başta Türk Ortaklık Payları olmak üzere Yabancı Ortaklık Paylarına ve çeşitli enstrümanlara yatırım yapar. 

AMAÇ: Fon ağırlıklı olarak Türk Kamu ve Özel Sektör borçlanma araçlarına ve Türk ortaklık paylarına yatırım yaparak dengeli bir risk dağılımı ile daha yüksek getiri hedefler. Riskten korunma ve/veya yatırım amacı ile başta Borsa İstanbul Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası enstrümanları olmak üzere, Döviz, Kıymetli Madenler, BIST 30 Endeksi, faiz, finansal göstergeler ve sermaye piyasası araçları üzerinden düzenlenmiş  opsiyon sözleşmeleri daha etkin ve esnek bir şekilde kullanılarak daha yüksek bir getiri hedeflenir. 

YÖNETİM STRATEJİSİ : Portföyünün  %10–65 kısmı ile ortaklık paylarına, asgari  %25 kısmı ile ters repoya, % 0-65 Türk Kamu ve Özel Sektör Borçlanma Araçlarına ve sınırlı oranda çeşitli enstrümanlara yatırım yapar. 

KARŞILAŞTIRMA ÖLÇÜTÜ : %50 BİST-KYD Repo (Brüt) Endeksi + %40 BIST 100 Ulusal Endeksi + %10 BİST-KYD ÖSBA Sabit Endeksi