ICBC TURKEY Portföy Birinci Değişken Fon

ICBC TURKEY Portföy Birinci Değişken Fon

ICBC TURKEY Portföy Birinci Değişken Fon

ÖNERİLEN YATIRIMCI PROFİLİ:
Düşük risk-getiri profili ile enflasyon oranının üzerinde getiri amaçlayan; repo, hazine bonosu-devlet tahviline ve TL vadeli mevduata alternatif yatırım aracı arayan yatırımcılara önerilir.

KURULUŞ TARİHİ : 13/10/1993

DEVİR TARİHİ : 11/01/2016

FON YÖNETİM ÜCRETİ : Yıllık % 1,95

RİSK DÜZEYİ : Düşük Orta

FONUN TANIMI: Fon Portföyü  ağırlıklı olarak Türk Kamu ve Özel Sektör borçlanma araçları  ile Ters Repo-Takasbank Para Piyasası İşlemleri’ne yatırım yapar. Aynı zamanda getiri farkı yaratmak ve fırsatlardan faydalanmak amacıyla başta Özel Sektör borçlanma araçları olmak üzere ortaklık payları, sınırlı miktarda Altın ve Kıymetli Madenler ve bunlara dayalı sermaye piyasası araçları, Yapılandırılmış Yatırım Araçları, Borsa yatırım Fonu Katılma Payları, vs. gibi çeşitlendirilmiş  enstrümanlara yatırım yapar. Riskten korunma ve/veya yatırım amacı ile döviz, kıymetli madenler , sermaye piyasası araçları vs. üzerinden düzenlenmiş  opsiyon sözleşmeleri, vadeli işlemler vs.  gibi türev araçları kullanabilir.

AMAÇ: Fon portföyü, çeşitlendirilmiş yatırım enstrümanları ile öncelikli olarak enflasyondan daha yüksek bir getiri elde etmeyi hedeflemektedir. Bunun yanı sıra esnek yönetim tarzı ile TL vadeli mevduata alternatif bir yatırım aracı olarak tasarlanmıştır.

YÖNETİM STRATEJİSİ : Portföyünün %30-75’lik kısmı ile Türk Kamu ve Özel Sektör Borçlanma Araçlarına, %0-25 aralığında Ortaklık Payı, %20-70 kısmı ile Ters Repo ’ya, sınırlı bir kısmı ile  de yukarıda belirtilmiş olan enstrümanlara yatırım yapar.

KARŞILAŞTIRMA ÖLÇÜTÜ: %40 BİST-KYD Repo (Brüt) Endeksi + %10 BIST 100 Ulusal Endeksi + %10 BİST-KYD DİBS 365 Gün Endeksi + %20 BİST-KYD DİBS 182 Gün Endeksi + % 20 BİST-KYD ÖSBA Sabit Endeksi